Шлюб з іноземцем в Україні: нюанси, документи - bestt.com.ua
Шлюб з іноземцем в Україні: нюанси, документи
29 Жовтня, 2020
Хто виконує консульську легалізацію документів? - бюро перекладів Besttranslated
Хто виконує консульську легалізацію документів?
11 Листопада, 2020

Як зробити апостиль швидко, грамотно і зручно?

Як зробити апостиль швидко, грамотно і зручно?

В сучасному світі люди часто використовують документи, видані в вітчизняних інстанціях, за кордоном. Наприклад, при влаштуванні на роботу чи продовженні навчання в іншій країні вам необхідно пред’явити диплом чи атестат. Як підвертати легальність цих документів? Для цього існує апостиль – в Дніпрі його можна зробити за допомогою Besttranslated. Розберемося детальніше, що це за процедура і як вона відбувається. Апостиль: що за «звір»?

До 1961 року для визнання документу за кордоном потрібно було проходити довготривалу процедуру консульської легалізації. Ситуація змінилася після підписання Гаазької конвенції. Ряд країн визнали, що для легітимізації документів достатньо зробити апостиль. Це спрощена міжнародна форма визнання паперів за межами держави. Апостиль дійсний лише на території країн, що підписали конвенцію. Коло цих держав постійно розширюється, тож все більше людей знайомиться з цим терміном. Що ж він означає?

Апостиль – спеціальна форма для заповнення відомостей. Вона має вигляд штампу, проставляється на документі чи окремому аркуші, що підшивається разом з бланком. Для чого використовують цей знак? Спеціальний штамп підтверджує автентичність підпису посадової особи, що видавала документ, а також законність печатки, якою він скріплений. В Україні процедуру апостилювання проводить ряд державних установ – і це залежить від типу документів.

  • Міністерство освіти й науки України уповноважене встановлювати апостиль на паперах, що мають відношення до галузі освіти (атестат, диплом і додаток до диплома).
  • Міністерство юстиції України виконує апостилювання документів, що видані в органах суду і юстиції, в нотаріальних установах (свідоцтво про народження, довіреність, довідка про смерть, свідоцтво про шлюб).
  • Міністерство закордонних справ встановлює апостиль на інші категорії документів (довідки про несудимість, з місця проживання, медичні довідки).

Будьте уважні: деякі країни для визнання чинності документів вимагають подвійний апостиль. В чому особливість процедури? Перший штамп проставляють на документ чи завірену копію. Після цього виконують переклад паперів з нотаріальним посвідченням і знову наносять апостилювання. Перед тим, як замовляти процедуру, обов’язково уточніть вимоги країни, куди буде подаватись документ.

Беремо ініціативу у свої руки: як зробити апостиль?

Апостилювання з’явилося як альтернатива консульській легалізації. Процедура проходить по спрощеній схемі й потребує менше часу. Ви можете взяти ініціативу у свої руки й самостійно виконати весь перелік процедур для оформлення апостилю. В цілому, етапи будуть такими:

  • Для початку треба зібрати необхідні документи, зареєструвати заяву в державній установі, що відповідає за апостилювання.
  • Уповноважений орган перевіряє, чи підлягають надані папери встановленню апостилю, або вказують на підстави для відмови.
  • Відповідальні особи контролюють відповідність підпису на документі, законність печатки або штампу.
  • Заявник отримує квитанцію і робить оплату за апостилювання.
  • Після пред’явлення розрахункового документа, державна установа виконує апостиль, реєструє в базі папери, на яких встановлена печатка.

На перший погляд, процедура виглядає досить просто. Так, варто попередньо ознайомитись з законодавчими нормами й мати запас часу для відвідування державних інстанцій. Та не завжди на це є час і бажання вдаватися в бюрократичні процедури. Пропонуємо скористатись зручним сервісом!

Допомога професіоналів: швидко, вигідно, просто!

Подорож за кордон пов’язана з великою кількістю турбот. В цьому випадку дуже зручно довірити оформлення документів посередникам. Вам не треба вивчати букви закону, стояти в чергах для подання заяви на апостиль і бігати в касу для внесення державного мита! Свою допомогу в легітимізації документів пропонує бюро перекладів Besttranslated! Звертаюсь до нас, ви отримуєте повний спектр послуг – апостилювання, переклад і нотаріальне посвідчення паперів. Переваги співробітництва з професіоналами:

Бюро має великий досвід в процедурі встановлення апостилю, що дозволяє швидко й ефективно виконувати замовлення.

БАЖАЄМО ВАМ УДАЧІ!

Call Now Button